Головна > Новини

Новини


Думка: українські ягідники відмовляться від розширення площ через нестачу робочих

Про це розповів заступник генерального директора корпорації «Вінніцасадвінпром» Сергій Бойчук.

«Тенденція розширення площі під ягідниками негативна. Головна причина — не вистачає працівників. Якщо навіть ціни на ягоди будуть рости, то нікому працювати. Цей фактор також стримує збільшення площ під фруктовими деревами. Місцеві жителі їдуть за кордон на заробітки», — додав він.

За словами Сергія Бойчука, в польських садах в середньому заробляють 14-16 тисяч гривень щомісяця і працюють з 7 ранку до 19. В вінницьких починають в 9 і закінчують в 17 і в період збирання отримують понад 10 000 грн.

І не треба витрачатися на проїзд, житло і харчування. Зокрема, на збиранні яблук в середньому заробляють 500 гривень в день.

«Так, там платять трохи більше, тому що їх господарства міцніше, їх підтримує держава. Але питання і в тому, що вже склався міф про великих зарплатах за кордоном. Багато фірм заробляють на тому, що агітують людей на заробітки, обіцяючи золоті гори. А коли поїхав і витратив гроші на квиток, то не станеш повертатися. Якби в наших садах працювали так, як у польських, то заробляли б не менше», — запевнив Сергій Бойчук.

Вже помітні перші наслідки нестачі працівників. Зокрема, в господарствах корпорації скорочують ті промислові сади, які були орієнтовані на виробництво яблук на сік. Тобто, менш рентабельні. Це пов`язано і з тим, що з переробними підприємствами не вдається домовитися про встановлення стабільної і вивіреної ціни на несортові яблука.

Якщо в позаминулому році їх брали по 8 гривень за кілограм, то в минулому році — по гривні. У корпорації зазначили, що різких змін ціни на сік немає.

За матеріалами сайту Журналу «Аграрний тиждень. Україна» - https://a7d.com.ua

02.09.2019