Головна > Новини

Новини


Прогноз: літня спека завадить Україні отримати рекордний урожай пшениці

Про це повідомила начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко, передає УНІАН.

«Засуха, яку ми спостерігаємо кожен рік, цьогоріч також була аномальною, але не досягла критеріїв сильною, тому урожай, сформований на полях, досить пристойний», — зазначила вона.

При цьому, за її словами, урожай пшениці цього року мав потенціал досягти рекордних показників, однак цьому перешкодила червнева спека, яка не дала зерна повністю наповнитися.

«Однак те, що зараз показує Міністерство аграрної політики та продовольства, врожайність з гектара, вона вище середньої по всіх областях», — сказала вона.

Адаменко додала, що літо цього року було аномальним, оскільки температура повітря в червні була вище липневої та найвищою за всю історію метеорологічних спостережень в Україні. При цьому в липні середня температура повітря була близькою до кліматичної норми. Водночас, попри невеликі дощі, в Україні, за винятком деяких південних, центральних і східних областей, спостерігався недолік вологи. Проте періодичні похолодання та активні роси підтримували вологість на достатньому рівні.

За матеріалами сайту Журналу «Аграрний тиждень. Україна» - https://a7d.com.ua

06.09.2019